25 Nisan KÜBA TURU (1 MAYIS ÖZEL)11 GÜN – IBEROJET 2060 USD / 10 Gece 11 Gün / EXTRA TUR ÜCRETİ YOK

Gidiş Tarihi: 25 Nisan 2023

Dönüş Tarihi: 04 Mayıs 2023

Kategori: Yurt Dışı Turları

Tur Ücreti: 2060 $ ₺

1. Gün

1 Mayıs 2023 Özel

25 NİSAN 2023/1.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI -MADRID 12:20 15:55

Bugün saat 10:00’da  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları uçuşu ile Madrid  yolculuğumuza başlıyoruz. Madrid havalimanına varışımızı takiben, Otelimize transferimiz yapılacaktır. Serbest Gün ve  geceleme otelimizde.

MADRID NH AIRPORT HOTEL 4*

2. Gün
26 NİSAN 2023 / 2.GÜN: MADRID – HAVANA Iberojet uçuş saati: 16:30 19:55

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Madrid havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 16:30 Iberojet İspanya Havayolları ile Madrid Havana direkt seferini yapmak üzere  check in işlemlerimizi tamamlayacağız. Havana’ya uçuşumuzu tamamlıyoruz varışta karşılanma ve bizi bekleyen aracımız ile konaklayacağımız Casa Particular tesisimize geçiyoruz. Geceleme Havana’da. . Geceleme Casa particular* ( Özel odalar , Banyolar, Lisanslı Butik pansiyon tip-A otel )

3. Gün
27 NİSAN 2023 / 3.GÜN: CIENFUEGOS TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.

4. Gün
28 NİSAN 2023/ 4.GÜN: TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.

5. Gün
29 NİSAN 2023/ 5.GÜN: SANTA CLARA – VARADERO

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.

OTELİMİZ: BRISAS DELCARIBE VARADERO 4* VB.

6. Gün
30 NİSAN 2023/ 6.GÜN: VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana’da Casa Particular

7. Gün
01 MAYIS 2023/ 7.GÜN: HAVANA

BUGÜN 1 MAYIS* İŞÇİ BAYRAMI** Küba’da Özel bir sabah başlıyor. Çok erken saatlerde yola çıkıyoruz. Bugün ÖZEL OLARAK ayrılmış günümüz. ÖZEL bayram günü etkinliği ..ve DEVRİM sabahı kortejlerine katılmak üzere Devrim meydanına gideceğiz. Binlerce insan içerisinde ellerimizde bayraklarla kutlamalara katılacağız (gelirken yanınıza Türk Bayrağı alınız) ..Kutlamalar sonrası Serbest günümüz.. Geceleme Havana’da Casa.

8. Gün
02 MAYIS 2023/ 8.GÜN: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

9. Gün
03 MAYIS 2023/ 9.GÜN: HAVANA –MADRID 22:00 13:15+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Önce şehir turu  yapacağız.

HAVANA ŞEHİR TURU    ÖĞLE YEMEKLİ TUR * Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.

Akşam havalimanına transfer. Check işlemlerimizi  yapacağız. MADRID  uçuşumuzu yapıyoruz.  Geceleme uçakta.

10. Gün
04 MAYIS 2023/ 10.GÜN: MADRID-varış 13:15

Madrid havalimanına varışımızı  takiben otelimize  transfer olacağız. Serbest gün ve sonrasında geceleme  otelimizde.

MADRID NH AIRPORT HOTEL 4*

 

11. Gün
05 MAYIS 2023/ 11.GÜN: MADRID-ISTANBUL 17:00 22:00

Bugün İstanbul’a dönüyoruz. Havalimanına transfer , Pegasus Hava Yolları ile 17:00 hareket edecek uçuşumuza yerleşiyoruz. 22:00  Sabiha Gökçen havalimanına varış.

Oda Tipi Ücret
İki kişilik odada kişi başı 2060 $
Üç kişilik odada kişi başı 2020 $
Tek kişilik odada kişi başı 2470 $

 • Pegasus Hava Yolları ve IBEROJET Hava Yolları ile  İSTANBUL –MADRID -HAVANA – MADRID -İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj
 • Havalimanı transferleri
 • 4 Gece Havana ve 2 gece
 • Trinidad’da CASA PARTICULAR-lisanslı Pansiyon otel KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
 • 1 Gece Varadero’da OTELDE KONAKLAMA HER ŞEY DAHİL
 • 2 Gece Madrid konaklama ve sabah kahvaltıları
 • Turlar esnasında alınacak 4 ÖĞLE YEMEĞİ
 • Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU
 • Pınar Del Rıo –Vinales Vadisi Turu
 • Cienfuegos ve Santa Clara şehir turu
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Tüm turlar Seyahat Sigortası (COVID 19 Kapsamlı)
 • Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)
 • Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

 • Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)
 • TURUMUZUN YABANCI – YEREL SERVISLER – REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 EURo

 • SCHENGEN VIZESI :

  Bu Turumuz için SCHENGEN VIZESI  gereklidir (Çok girişli) * Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Bu paketimizde vizesi olmayan misafirlerimizin  Schengen Vize ücretini şirketimiz karşılamaktadır. Evrakların hazırlanması ve gerekli ise randevuya şahsen katılım misafirin sorumlu olduğu bir konudur.

  Schengen vizesi  zaten hazır olan yada  Yeşil Pasaport sahiplerine Tur ücretlerinden 90USD indirim yapılacaktır. (Vizeye gerek olmadığı gerekçesi ile)