Büyülü Gap Turu

Gidiş Tarihi: 07 Eylül 2022

Dönüş Tarihi: 13 Eylül 2022

Kategori: Ankara Çıkışlı Turlar

Tur Ücreti: 2990 ₺

Adana – Hatay – Gaziantep – Şanlıurfa – Mardin – Diyarbakır – Adıyaman –  Nemrut – Midyat – Harran – Göbeklitepe

*** Kredi Kartına Peşin Fiyatına 3 Taksit ***
Diğer taksit seçenekleri için satış danışmanımızla irtibata geçebilirsiniz.

TUR TARİHLERİ
 1. Dönem : 7- 13 Eylül
 2. Dönem : 14-20 Eylül
 3. Dönem : 21-28 Eylül
 4. Dönem : 28 Eylül – 4 Ekim
 5. Dönem : 5-11 Ekim
 6. Dönem : 12-18 Ekim
 7. Dönem : 19-25 Ekim
 8. Dönem : 26 Ekim 1 Kasım
 9. Dönem : 2 – 8 Kasım
1. Gün
Gün 1

Ankara – Adana – Menderes – Harbiye Şelalesi – Hatay

Siz saygıdeğer misafirlerimizle 23.00 da Kumrular sokakta buluşuyoruz. Valiz teslimi ve otobüsümüze yerleşimizin ardından 23.30 da otobüsümüz hareket edecektir. Ara duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra Sabahın ilk saatlerinde Adana da mendereste göl kenarında bulunan restoranımızda Seyhan’a karşı serpme kahvaltıyla güne merhaba diyeceğiz. Kahvaltımızın ardından Sırasıyla Adana taş köprü, Büyük saat, Kazancılar çarşısı, Yağ camii, Küçük saat gezilerimizi tamamlayıp Hatay2a geçiyoruz. Hatay da Unesco Gastronomi evin de öğle yemeğimizin ardıdan Uzun Çarşıya geçiyoruz. burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Habib-i Neccar camii, Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi, Antakya Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Hatay Evlerini gezip Harbiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Harbiye de olacaktır.

2. Gün
Gün 2

Hatay – Gaziantep – Zeugma Müzesi – Harran – Balıklıgöl – Şanlıurfa

Sabah Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından Rotamızı Gaziantepe çeviriyoruz. Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesi,Bakırcılar Çarşısı ve Alman Pazarını gezdikten sonra öğle yemeği molamızın ardından Harran’a geçiyoruz. Harran kumbet evleri ve Dünya’nın ilk üniversitesi olarak geçen İlk islam medresesi kalıntılarını gezdikten sonra Urfa merkezde bulunan Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Halülül Rahman Camii ve H.Z İbrahim makamını gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan sıra gecesine katılabilirler.

3. Gün
Gün 3

Şanlıurfa – Göbeklitepe – Deyrul Zafaran – Mardin

Otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından Mardin’e doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuzun üzerinden tarihin 0 noktası olarak geçen Göbeklitepe’yi ziyaret ediypruz. Rehberimizle Unesco Kültür Mirası listesinde bulununan bu muhteşem yerin gezisini bitirdikten sonra Mardin de sırasıyla. Deyrul Zafaran Manastırı, Kasimiye Medresesi, Mardin Ulul Camii ve Mardin sokaklarını gezip Süryani çöreği gibi lezzetlerin tadına baktıktan sonra Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimiz de olacaktır.

4. Gün
Gün 4

Mardin – Midyat – Dara Antik Kenti – Beyazsu – Hasankeyf – Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne hareket. Bizleri tarihin derinliklerine götürecek bu gezimizde; Kent içinde yer alan kilise, saray, zindan olarak da kullanılmış yeraltı su sarnıçları ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir. Ayrıca köyün etrafında tarihleri Geç Roma Dönemi’ne kadar giden mağara evlere rastlanmaktadır. Ardından Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyaz Su Deresi’ne iniyoruz. Beyaz Su, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Burada vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Midyat’a hareket. Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Ardından Diyarbakır’a hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

5. Gün
Gün 5

Diyarbakır – Ulu Camii – Ongözlü Köprü – Nemrut – Ankara

Otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından Diyarbakır Surları’nı, Burçlarını ve Kapılarını görüyoruz. Ardından Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi’ni, On gözlü Köprü ve Fotoğraf molasının ardından Diyarbakır’dan ayrılıp Adıyaman Kahtaya geçiyoruz. Kahta da öğle yemeğimizin ardıdan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezileri sonrası Unesco Kültür mirası listesinin içinde bulunan Komegene Krallığından Kalma Nemrut dağının efsanesine ev sahipliği yapmış devasa heykellere ulaşıyoruz. Burada gün batımının ardından Kahtaya dönüyoruz. Otobüsümüze trensferimiz sonrasında Ankara’ya olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Günün ilk saatlerin de Ankara da vedalaşıyoruz.

BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM
Oda Tipi Ücret
İki kişilik odada kişi başı -2990
Üç kişilik odada kişi başı -2890
Tek kişilik odada kişi başı -3890
7-12 Yaş Kişi Başı -2790
0-6 Yaş Arası -ücretsiz

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı 4 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız

 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Sıra Gecesi, Nemrut transfer aracı
 • Öğle yemekleri
 • Otelde alınan yemeklerde içecekler ekstra

 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.
Ankara Çıkış Noktalarımız
23.30 Kumrular hareket
23.35 Milli kütüphane
23.40 Armada önü
23.50 Ümitköy Galeria önü
00.02 Yaşamkent kavşağı

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.