3 Başkent 1 Osmanlı ( Kız Kulesinde Kahvaltı)

3 Başkent 1 Osmanlı gezisi hakkında: 3 Başkent bir Osmanlı. Bu programda ki amacımız Osmanlı devletinin Başkent olarak seçmiş olduğu üç ili ve bıraktığı eserleri tanımaktır. Bildiğiniz üzere Osmanlı devleti Bursa da kurulmuş bir devlettir. Daha Sonrasında balkanlar üzerindeki fetihleri hızlandırmak için ve büyüyen devleti daha kolay yöneteceklerini düşündükleri için Murad hüdavendiğar tarafından yani 1. Murad tarafından başken ilan edilmiştir. 2. Mehmet yani Fatih Sultan Mehmed tarafından İstanbul’un fethiyle beraber Başkent istanbul’a taşınmıştır. Bu süre zarfında Osmanlı çok sayıda eser bırakmıştır arkasında bunlardan en önemlileri Bursa da ulucamii, Edirne de Selimiye camii ve İstanbul da tarihi yarımada Topkapı sarayı Sultanahmet camii ve Ayasofyadır.

Bu güzergâh daha önce hiçbir acente tarafından yapılmamıştır. Ve bu güzergâhı derin çalışmalarımız sonucunda siz değerli misafirlerimize güzel bir programla sunmuş bulunmaktayız. Ulaşımda ki aksamaları çözmek için toplu taşıma organlarını kullanmayıda ihmal etmedik. Misal Kabataş’tan sarayından Sultanahmet’e normal bir trafikte 1 saatten fazla sürecek yolu tranway kullanımıyla 10 dakikaya düşürdük. İstanbul’dan Bursa ulaşımı ise Osmangazi köprüsünden geçerek 1.5 ila 2 saat gibi bir zamana düşürdük. Böylelikle siz değerli misafirlerimize böyle bir programı sunmuş bulunmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gün 1

Selimiye Camii, 3 Şerefeli Camii, Ali Paşa Çarşısı, Karaağaç Tren İstasyonu, Lozan Barış Anıtı

Akşam saat 22.00 da Ankara’dan hareketle 3 Başkent 1 Osmanlı turu içerisinde Edirne’ye yolculuğumuz başlıyor. Osmanlı devletinin ikinci başkenti olan Edirne tunca nehri kenarında restouranımızda kahvaltının ardından Edirne merkezde bulunan Selimiye Camii, 3 şerefeli camii, Kırkpınar Meydanı, Ali Paşa Çarşısı, Karaağaç Tren istasyonu, ‘. Beyazıd külliyesi ve Şifahanesi gezilerinin ardından Edirne Ciğer Tava yemek üzere restouranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası Edirne arkeoloji müzesi, Türk İslam eserleri müzesi, Lozan anıtı, Bulgar klisesi gezilerinin ardından İstanbul’da Bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde

2. Gün

Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcını,

Otelimizden kahvaltı yapmadan ayrılıp Kız Kulesine geçiyoruz. Kız Kulesinde Boğazının ortasında kahvaltımızı aldıktan sonra Dolmabahçe sarayına gidiyoruz. Dolmabahçe sarayını gezintimizin ardından tranvayla kısa bir yolculuğun ardından Sultanahmet meydanına geçiyoruz Ayasofya camii gezintisi ardından Sultanahmet köftecisinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Topkapı sarayı, Sultanahmet camii, Yerebatan sarnıcını gezdikten sonra otelimize geçiyoruz akşam yemeğimiz otelimizde

3. Gün

Osmanbey Türbesi, Orhanbey Türbesi, Bursa Ulu Camii, Cumalıkızık Köyü

3. gün kahvaltımızın ardından Osmangazi köprüsünden geçerek Bursa merkezde bulunan Osman Bey ve Orhan Bey türbesi gezintisi sonrası bursa da İskender kebabımızı yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Bursa ulu camii ziyareti sonrası yolumuzun üzerinde bulunan Cumalıkızık köyünü ziyaret edip 3 Başkent 1 Osmanlı turumuza son verip Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’dayız.

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı850,00 TL
Üç kişilik odada kişi başı820,00 TL
Tek kişilik odada kişi başı990,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı770,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği ve anne babası yanında olduğu müddetçe geçerlidir.

 


3 Başkent 1 Osmanlı Turu Fırsatları

Rumba Tur olarak sizlere sunmuş olduğumuz kampanyaları sosyal medya hesaplarımızı takip ederek daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu tura ait olan kampanya ve indirimler aşağıda bilginize sunulmuştur.

Not: Kampanyalarımızın ikisinden aynı anda tek tur için yararlanmak mümkün değildir.

İndirim

10 kişi ve üzeri katılımlarda % 5 grup indirimi uygulanacaktır.

Kampanya

Tur tarihinden en az 15 gün öncesinde kesin kayıtlarda % 5 indirim uygulanacaktır.

Ankara Çıkış Noktalarımız
21.30Kumrular buluşma
22.00Kumrular hareket
22,05Milli kütüphane
22,10Armada önü
22.15Ümitköy Galleria önü
22.20Şaşmaz Kavşağı
22.30Göksu park

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

 


Ücrete Dahil Olanlar
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • 3 kahvaltı 2 akşam yemeği (1 Kahvaltı kız kulesinde, 1 kahvaltı tunca nehri kenarında)
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası, Feribot ücretleri
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Öğle yemekleri,
 • Otelde alınan yemeklerde içecekler ekstra
Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.