Baştan Başa Karadeniz Turu (Ordu-Giresun-Trabzon- Rize-Samsun)

Baştan Başa Karadeniz gezisi hakkında: Doğu Karadeniz ülkemizde herkesin en az bir kere görmesi gereken bir yerdir. Yeşille mavinin bu denli harmanlanmasını başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz kesin. Ülkemizin Samsundan başlayıp Artvin’e kadar devam eden kısmını kaplayan bu bölge İnsan tiplemeleri de diğer kesimlerimize göre farklılık göstermektedir. Daha neşeli espritüel olan Karadeniz insanı kışın sert hava koşulları ve engebeli araziye belki de bu sıcakkanlılıklarıyla göğüs germeyi tercih etmişlerdir. Aynı şekilde yöresel yemeklerine de bu iklimin sert hava koşulları etki etmiştir. Kısacası Karadeniz turu bugüne kadar gitmediğiniz bir rota ise şayet hayatınızda bir kere olsun buraları görmenizde fayda var. Anlatacağınız çok anı çıkacağına eminiz. Sizler için karadenizin en görülesi yerlerinin seçmeye çalıştık. Ümit ediyoruz ki döndükten sonra sizde aynı hissiyata kapılacaksınız.

Gün 1

Ankara’dan Hareket Ordu-Giresun-Trabzon- Rize- Samsun

21.00 da Kumrulardan hareketle buluşma noktalarından siz misafirklerimizi aldıktan sonra yolculuğumuz başlıyor.

2. Gün

GİRESUN KALESİ – AKÇAABAT – ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI

Sabah saatlerinde İlk olarak  kirazın ve fındığın anavatanı olan Giresun‘a ulaşıyoruz. Kale yanında Giresun manzarası eşliğinde alacağımız kahvaltının ardından, rehberimizin anlatımları eşliğinde; yakın tarihimizin bir parçası olan, Milli Mücadele’nin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi‘ni geziyoruz. Karadeniz’in tek adası olma özelliğine sahip Amazon Adası’nı panoramik olarak gördükten sonra fotoğraf molası için verilen serbest zamanın ardından Zeytinlik Mahallesi’nin ara sokaklarında tarihi Giresun Evleri‘ni görüyoruz. Kısa yürüyüşlerle tamamladığımız mahalle ziyaretimizden sonra kemençenin anavatanı; Görele’de Kemençe Heykeli’ne uğruyor ve bir sonraki durağımız olan Karadeniz’in incisi Trabzon‘a doğru hareket ediyoruz. 13.yy’da 1. Manuel Komnenos zamanında manastır kilisesi olarak inşa edilen, 1572 yılında camiye ve 1964 yılında müzeye çevrilen Komnenos Devleti’nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Soğuksu Mevkii’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada ilk durağımız Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Köşk ziyareti sonrasında Trabzon Köşkü karşısında bulunan Trabzon’a has Telkari Sanatı’nın örneklerini görüp, satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Atölye ziyaretimizin bitiminde Akçaabat’ta öğle yemeği için  Körfez Restorant’a geliyoruz. Deniz manzarası eşliğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından Trabzon’un Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve heyelan set gölü olma özelliğine sahip yürüyüş, kamp, amatör balıkçılık ve piknik merkezi olan Sera Gölü’nde çay kahve molası veriyoruz. Kısa molamızın ardından   Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı‘na çıkıyoruz. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır’ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise‘nin görülmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için  Hamsiköy’de bulunan otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün

 SÜRMENE – UZUNGÖL – ÇAY FABRİKASI – FIRTINA DERESİ – ZİPLİNE – ŞENYUVA – ZİLKALE – AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Sürmene‘ye hareket ediyoruz. Burada Meşhur Sürmene Bıçaklar‘ını görüp alma fırsatı buluyor ve sonrasında Uzungöl‘e hareket ediyoruz.  Ardından kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü‘nü görüyoruz. Uzungöl’e vardığımızda dinlendirici doğası eşliğinde göl etrafında yürüyüşler yapıp öğle yemeğimizi alıyoruz.  Yolumuz üzerinde bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir Çay Fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi sonrası Ardeşen’den başlayarak solumuzda Fırtına Deresi sağımızda çay ve incir bahçeleri eşliğinde Zipline yapacağımız Fırtına Deresi’ne geliyoruz. Horon eşliğinde gerçekleştirilen Zipline etkinliğimizin ardından Çamlıhemşin merkezde minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva)’da fotoğraf molası veriyoruz. Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale‘yi ziyaret ediyoruz. Yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla cennet Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Otelimiz AYDER YAYLASINDADIR .

4. Gün

 GELİN TÜLÜ ŞELALESİ – BORÇKA – KARAGÖL – RİZE – ÇAY FABRİKASI – ORDU

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Aşağı ve Yukarı Ambarlık Gelin Tülü Şelalesi’ni geziyoruz. Şelale gezimizin ardından bir sonraki durağımız olan Artvin Borçka’ya geçiyoruz. Burada bizleri bekleyen araçlarla Karadeniz’in cenneti olarak bilinen Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl çevresinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası Rize’ye dönüyoruz. Rize’de vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Rize’nin el işlemeleri ile ünlü Tekpa Rize Bezi Atölyemizi ziyaret ediyoruz. Burada Rize bezi hakkında bilgilendirmeler ve yapım aşaması hakkında bilgiler alıyoruz ayrıca Rize Bezi için alış veriş imkânı sunuyoruz.  Rize turumuzun akabinde Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Vakıf Kebir’de Yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Otelimiz Ordudadır

5. Gün

ORDU BOZTEPE – TERME – SAMSUN – İLK ADIM ANITI – BANDIRMA VAPURU – ÇORUM – ANKARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Teleferik ile Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Teleferikle tekrar indikten sonra Aracımızla yola çıkarak yol üzerinde fındık ve bal alışverişi için çay molası veriyoruz. Amazonlar diyarı Terme’de Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’u geziyoruz. Samsun merkezdeki Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesinin sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum’da leblebi alışverişi ve dinlenme molası için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz. .

TUR TARİHLERİ:

1. Dönem : 16-20 Haziran
2. Dönem : 23-27 Haziran
3. Dönem : 30 Haziran – 4 Temmuz
4. Dönem : 7-11 Temmuz
5. Dönem : 14-18 Temmıuz
6. Dönem : 19-23 Temmuz
7. Dönem : 21-25 Temmuz
8. Dönem : 28 Temmuz 1 Ağustos
9. Dönem : 4-8 Ağustos
10. Dönem : 11-18 Ağustos
11. Dönem : 18-22 Agostos
12. Dönem : 22-26 Agustos
13. Dönem: 25-29 Agustos
14. Dönem : 1-5 Eylül
15. Dönem : 8-12 Eylül
16. Dönem : 15-19 Eylül
17. Dönem : 22-26 Eylül
18. Dönem : 29 Eylül 3 Ekim

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı1090,00TL
Üç kişilik odada kişi başı1090,00TL
Tek kişilik odada kişi başı1330,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı875,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 


 

Ankara Çıkış Noktalarımız
21.00Kumrular buluşma
21.30Kumrular hareket
21.35Milli kütüphane
21.40Armada önü
21.50Emniyet Müdürlüğü Önü
22.00Altın park Önü

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

 


Ücrete Dahil Olanlar
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı 3 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız
 • Minibus transferleri
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.