BÜYÜLÜ GAP TURU

Kredi Kartına 12 Taksit.
Nakit Ödemeler de % 10 İndirim

1. Gün

                          Ankara – Adana – Menderes – Harbiye Şelalesi – Hatay

Siz saygıdeğer misafirlerimizle 23.00 da Kumrular sokakta buluşuyoruz. Valiz teslimi ve otobüsümüze yerleşimizin ardından 23.30 da otobüsümüz hareket edecektir.  Ara duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra Sabahın ilk saatlerinde Adana da mendereste göl kenarında bulunan restoranımızda Seyhan’a karşı serpme kahvaltıyla güne merhaba diyeceğiz. Kahvaltımızın ardından Sırasıyla Adana taş köprü, Büyük saat, Kazancılar çarşısı, Yağ camii, Küçük saat gezilerimizi tamamlayıp Hatay2a geçiyoruz. Hatay da Unesco Gastronomi evin de öğle yemeğimizin ardıdan Uzun Çarşıya geçiyoruz. burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Habib-i Neccar camii, Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi, Antakya Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Hatay Evlerini gezip Harbiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Harbiye de olacaktır.

2. Gün

 Hatay – Gaziantep – Zeugma Müzesi – Harran – Balıklıgöl – Şanlıurfa


Sabah Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından Rotamızı Gaziantepe çeviriyoruz. Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesi,Bakırcılar Çarşısı ve Alman Pazarını gezdikten sonra öğle yemeği molamızın ardından Harran’a geçiyoruz. Harran kumbet evleri ve Dünya’nın ilk üniversitesi olarak geçen İlk islam medresesi kalıntılarını gezdikten sonra Urfa merkezde bulunan Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Halülül Rahman Camii ve H.Z İbrahim makamını gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan sıra gecesine katılabilirler.

3. Gün

Şanlıurfa – Göbeklitepe – Deyrul Zafaran – Mardin

Otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından Mardin’e doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuzun üzerinden tarihin 0 noktası olarak geçen Göbeklitepe’yi ziyaret ediypruz. Rehberimizle Unesco Kültür Mirası listesinde bulununan bu muhteşem yerin gezisini bitirdikten sonra Mardin de sırasıyla. Deyrul Zafaran Manastırı, Kasimiye Medresesi, Mardin Ulul Camii ve Mardin sokaklarını gezip Süryani çöreği gibi lezzetlerin tadına baktıktan sonra Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimiz de olacaktır.

4. Gün

Mardin – Midyat – Dara Antik Kenti – Beyazsu – Hasankeyf – Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne hareket. Bizleri tarihin derinliklerine götürecek bu gezimizde; Kent içinde yer alan kilise, saray, zindan olarak da kullanılmış yeraltı su sarnıçları ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir. Ayrıca köyün etrafında tarihleri Geç Roma Dönemi’ne kadar giden mağara evlere rastlanmaktadır. Ardından Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyaz Su Deresi’ne iniyoruz. Beyaz Su, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Burada vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Midyat’a hareket. Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Ardından Ilusu Barajı’nın tamamlanmasıyla sular altında kalan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yeni yerinde ziyarete açılan Zeynel Bey Türbesi, Artuklu Hamamı, El-Rızk Cami’si ve diğer eserleri görüp, seyir terasında fotoğraf molası sonrası Diyarbakır’a hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

 

5. Gün

Diyarbakır – Ulu Camii – Ongözlü Köprü – Nemrut – Ankara

Otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından Diyarbakır Surları’nı, Burçlarını ve Kapılarını görüyoruz. Ardından Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi’ni, On gözlü Köprü ve Fotoğraf molasının ardından Diyarbakır’dan ayrılıp Adıyaman Kahtaya geçiyoruz. Kahta da öğle yemeğimizin ardıdan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezileri sonrası Unesco Kültür mirası listesinin içinde bulunan Komegene Krallığından Kalma Nemrut dağının efsanesine ev sahipliği yapmış devasa heykellere ulaşıyoruz. Burada gün batımının ardından Kahtaya dönüyoruz. Otobüsümüze trensferimiz sonrasında Ankara’ya olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Günün ilk saatlerin de Ankara da vedalaşıyoruz.

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı2990,00TL
Üç kişilik odada kişi başı2890,00TL
Tek kişilik odada kişi başı3990,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı27900,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 


Büyülü Gap Turu Fırsatları

Rumba Tur olarak sizlere sunmuş olduğumuz kampanyaları sosyal medya hesaplarımızı takip ederek daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu tura ait olan kampanya ve indirimler aşağıda bilginize sunulmuştur.

İndirim

10 kişi ve üzeri katılımlarda % 10 grup indirimi uygulanacaktır.


Büyülü Gap Turu Tarihleri

 1.  17-23 Mayıs
 2.  24-30 Mayıs
 3.  31 Mayıs – 6 Haziran
 4.  7-13 Haziran
 5.  14- 20 Haziran
 6.  21-27 Haziran
 7.  6-12 Eylül
 8.  13-19 Eylül
 9.  20 – 27 Eylül
 10. 27 Eylül – 3 Ekim
 11.  4- 10 Ekim
 12.  11 – 17 Ekim
 13. 18 – 24 Ekim
 14.  25 – 31 Ekim
 15. 1 – 7 Kasım
 16. 8 – 14 Kasım
 17. 15 – 21 Kasım
 18. 22 – 28 Kasım

 

 

Ankara Çıkış Noktalarımız
23.00Kumrular buluşma
23.30Kumrular hareket
23.35Milli kütüphane
23.40Armada önü
23.45Ümitköy Galleria önü
23.55Yaşamkent Kavşağı

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ücrete Dahil Olanlar
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 5 kahvaltı 4 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası,
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Nemrut Minibus Transferi
 • Sıra Gecesi
 • Öğle yemekleri,
 • Otelde alınan yemeklerde içecekler ekstra
Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.