Lavanta Kokulu Köy – Kiraz Hasadı – Kayısı Hasadı – Salda Gölü ve Salda Köyünde Konaklama ( Başka yer de yok )

Eğridir gölü ve Lavanta Bahçeleri gezisi hakkında: Eğridir Gölü Türkiye’nin en büyük 4. Gölüdür. Göl etrafındaki ilçeye ismini vermiştir ve Selçuklu dönemi önemli yerleşim birimlerinden biri haline gelmiştir. Bölge insanı için hayat meyve bahçeleri ve Eğridir Gölü arasında geçmektedir. Gölde Türkiye de yiyebileceğiniz en lezzetli tatlı su balıklarından birisi yani tatlı su levreği bulunmaktadır. Bölge halkı için hem bir gıda hemde bir geçim kaynağı olmuştur şüphesiz ki.
Kuyucak köyünde üretilen lavantalar Türkiye’nin lavanta ihtiyacının % 93 nü karşılamakta. Burada bulunan mor bahçeleri gördüğünüzde kendinizi Alice Harikalar Diyarında gibi hissedeceğinize eminiz. Fransa dan Temelli dönen bir gurbetçinin Isparta da denemesiyle ortaya bu muhteşem görüntüler ortaya çıkmıştır.

Gün 1

Eğirdir Gölü, Akpınar Seyir Terası, Meyve Hasadı, Saldagölü

23.55 de  kumrulardan hareketle siz misafirlerimizi belirli duraklardan aldıktan sonra Salda gölü ve Lavanta hasatı yolculuğumuz başlıyor.  Bu Turumuz da tamamen doğanın içerisindeyiz. Eğirdir Gölüne vardığımızdaBahçesinin içinde Elma Kayısı ve Kiraz Ağaçlarının altında muhteçem bir Köy kahvaltısı bekliyor olacak. Gerçek köylüler tarafından hazırlanacak doğa ile iç içe bu kahvaltıya ve mekana hayran kalacaksınız. Bu eşsiz anların ardından Kovada milli Parkına gidiyoruz. Kırıntı kasabasında diğer bir doğa aşığı Çiftçi Mustafa Bey bizleri bekliyor olacak. Bahçeye girip Meyve hasadı yapacağız ve toplayacağınız mevye sadece Kirazdan ibaret değil. Kayısı Erik Kirazı dalından kendi elimizle topladıktan sonra Kovada gölünü ziyaret edip Eğirdir Kasabasına geçiyoruz. Eğirdir Yeşilada ve Canada gezilerimizden sonra Eski milli futbolcu Hüseyin Kartalın Mekanına Yörük köyüne geçiyoruz. Burada Muhteşem manara eşliğinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Salda Gölüne geçiyoruz. Burada bize özel plaj da kimseciklerin olmadığı yerde beyaz kumların üzerinde göle giriyoruz. Bu keyifli anların ardından Salda köyüne geçiyoruz. Burada bize ait mini bir otelimiz var. Aslında bir köyu evi olan bu otel. Kadın girişimci Kezban ablamızın üstün çabalarıyla burası şirin bir işletme haline dönüştü. Bu güzel köy evinde Akşam yemeğimizi Kezban ablamızın güzel ellerinden yedikten sonra akşam bahçede yakacağımız ateşin başında sohbetimize devam edeceğiz. Akşam ateş başında semaver de çay ve yanımız da getirdiğimiz mısırlarımızı közleyip. Ayrıca közde kumpir yapacağız.

 

Salda Gölü Yüzme, Kuyucak Lavanta Kokulu Köy

Köyde alacağımız kahvaltı sonrasın Tekrardan Salda gölüne geçiyoruz. Salda gölü bu muhteşem gölde yüzmenin eğlenmenin tadını çıkıyoruz. Yüzme Molamızın ve Öğle yemeğimiz ardından Kuyucak Lavanta köyüne geçiyoruz. Lavantaların arasında fotoğraflarımızı çektirip  lavanta ve lavanta ürünleri alışverişinden sonra yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’dayız. Başka bir etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı525,00TL
Üç kişilik odada kişi başı525,00TL
Tek kişilik odada kişi başı650,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı480,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 

TUR TARİHLERİ

 1. Dönem 26-27 Haziran
 2. Dönem 3-4 Temmuz
 3. Dçnem 10-11 Temmuz
 4. Dönem 17-18 Temmuz
 5. Dönem 24-25 Temmuz

 

 


 

[/day]
Ankara Çıkış Noktalarımız
07.30Kumrular hareket
07.35 Milli kütüphane
07.40Armada önü
07.50 Ümitköy Galeria önü
08.00 Yaşamkent kavşağı

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ücrete Dahil Olanlar
 • Lüks otobüslerle ulaşım % 50 Kapasite yolculuk
 • Pandemi paketi (dezenfektan, Maske , Eldiven vb)
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • 2 kahvaltı 1 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle Yemeleri
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.