Gap Turu (Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Antakya,)

 • Ne Zaman Başlıyor?:
 • Süre: 5 Gün
 • Yola Çıkış: 23/09/2020
 • Varış: 28/09/2020
 • Fiyat: 1,600TL

Büyük Gap Turu Gezisi Hakkında: Gap rahmetli Turgut Özal zamanında başlayan bölgeye Fırat ve Dicle nehirlerinden sulama kanalları açılmasıyla oluşturulmuş bir projedir. Asıl adı Güneydoğu Anadolu olan bölgenin bu proje sonrasında ismi Gap olarak anılmıştır. Anadolu da ilk yerleşim Urfa Göbeklitepe’dir. Dahası dünyanın ilk yerleşim yeri olarak kabul edilir. Gap bölğesi kendine has kültürü yemekleri ve sıra geceleriyle eğlenceli bir bölgedir. Adıyaman Kahta da bulunan kommagene krallığından kalma devasa heykeller sizi büyülerken, Halfeti de tekne turunda serinliyeceğiz. Hatay da Künefe, Urfa da şıllık tatlısı, Antepte bavlavalar bizi bekler. Güney doğu da ete tatlıya kahveye tarihe doyacağınızı garanti ederiz.

Gün 1

Adıyaman, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Arsemia, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı

Akşam 21.00 da kumrulardan hareketle siz misafirlerimizi önceden belirlenmiş duraklardan alarak Büyük Gap turu yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah saat 07.00 civarı Elbistan da restouranımız da kahvaltımızı alıyoruz  , tahimini 10.00 gibi Adıyamandayız.  Adıyaman Müzesi, Perre Antik Kenti‘nin gezilmesi ve öğle yemeği sonrası Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü, Kahta Çayı’nın bir kolu olan Cendere Çayı üzerinde bulunan Roma dönemi yapıtı olan Cendere Köprüsü, M.Ö. 2. yüzyılda Kommagene Kraliyet ailesinin atası olan Arsames tarafından kurulan ve krallığın yazlık başkenti ve idare merkezi olarak kullanılan Arsemia (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale’nin görülmesi. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı’nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs ve devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Bati Terası’ndan gün batımını izliyoruz. Daha sonra Adıyaman’daki otelimize gidiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde.

2. Gün

Harran, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Sıra Gecesi

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket.  İlk durağımız Harran olacaktır. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniğinin örneklerinden Harran Evleri’nin ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin gezilmesi ve Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’da; Hz. İbrahim’in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Ayn Zeliha Parkı ve Balıklı Göl’ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerleşme. Aksam yemeği ve konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir)

3. Gün

Göbeklitepe, Halfeti, Rumkale, Gaziantep

Kahvaltı sonrası hareket. Dünya tarihi adeta alt üst eden ören yeri Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe müzesi ziyaretimizin ardından ., Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow (yavaş sehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından Gaziantep’e hareket. Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

4. Gün

Gaziantep,Alman Pazarı, Emine Göğüş müzesi, Antakya

Kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte Antik Cam Eserleri Müzesi, Gaziantep’in zengin mutfak kültürünün tanıtıldığı Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı’nı ve Tahmis Kahve’sini görüp alışveriş yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası Hatay’a hareket yolumuz üzerinde Yesemek Heykel Atölyesinin görülmesi sonrası Antakya’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Antakya’daki otelimizde.

5. Gün

Antakya, Harbiye, Habib Neccar Camii, Hatay Sokakları, Ankara

Kahvaltı sonrası Hatay Kahvelerimizi yudunlamak üzere  harbiye şelalerine gidiyoruz. Sonrasında , St. Pierre Kilisesi, eski evler, eski sokaklar, Habib Neccar Camii gezindisinden sonra öğle yemeği molası. Yemek sonrası Uzun Çarşıda yöresel ürünler için alışveriş molası Mola sonrasında Hatay Küneyelerimizi yedikten sonra Büyük Gap turumuza son verip Ankaraya doğru harekete geçiyoruz. Akşam saatlerinde Ankaradayız.

 

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı1600,00TL
Üç kişilik odada kişi başı1500,00TL
Tek kişilik odada kişi başı1950,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı1400,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

* 0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği ve otelde yatak istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 


Büyük Gap Turu Fırsatları

Rumba Tur olarak sizlere sunmuş olduğumuz kampanyaları sosyal medya hesaplarımızı takip ederek daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu tura ait olan kampanya ve indirimler aşağıda bilginize sunulmuştur.

Not: Kampanyalarımızın ikisinden aynı anda tek tur için yararlanmak mümkün değildir.

İndirim

10 kişi ve üzeri katılımlarda % 5 grup indirimi uygulanacaktır.

Kampanya

Tur tarihinden en az 15 gün öncesinde kesin kayıtlarda % 5 indirim uygulanacaktır.

Ankara Çıkış Noktalarımız
23.50Kumrular buluşma
00.05Kumrular hareket
02.10Milli kütüphane
00.15Armada önü
00.25Emniyet Müdürlüğü Önü
00.35Altın park Önü

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

 


Ücrete Dahil Olanlar
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 5 kahvaltı 4 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız
 • Tekne Turu, Minibus transferleri
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Sıra Gecesi
 • Otelde alınan yemeklerde içecekler ekstra
Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.