DOĞU KARADENİZ VE BÜYÜK GÜRCİSTAN TURU

Ankara Hareketli
5 Gece 6 Gün
16 Ağustos 2024 - 16 Ağustos 2024 arası 1 tur

  ERKEN REZERVASYONDA PEŞİN FİYATINA KREDİ KARTSIZ ELDEN 6 TAKSİT  

  ERKEN REZERVASYON SON BAŞVURU TARİHİ 31 OCAK 2024   
  ERKEN REZERVASYON SONRASI FİYAT 14500 TL OLACAKTIR.  

 

   BU TUR RUMBA TURİZM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR   
Gezilecek Şehirler: Trabzon, Rize, Batum, Tiflis, Mtskheta, Gori, Giresun, Ordu, Samsun

Tur Programı

Hareket Noktaları
 • Kumrular - 20.00
 • Milli Kütüphane - 20.05
 • Armada - 20.10
 • Ankamall - 20.15
 • Altınpark - 20.25

Buluşmama yerimiz olan Kumrular sokaktan siz misafirlerimizi aldıktan sonra 20.00 da yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından ilk olarak Sümela Manastırının altında Çoşandere de harika bir serpme kahvaltıyla güne başlıyoruz. Khavltımızın ardından oranın minibüsleri ile Sümela Manastırına 5 dakikalık bir yolculuğumuz olacaktır. Rehberimizin eşliğinde manastırı geziyoruz. Sonrasında Atatürk Köşkü, Ayasofya gezilerimizim ardından meşhur Akçaabat köftesinden oluşan öğle yememğimizin ardından Sürmene’ye olan yolculuğumuz balıyor. Dünyaca ünlü bıçak ustalarının elinden birer bardak çay içip kısa bir alışveriş molasının ardından Rize merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizdedir.

Otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından  Çeçeva çay bahçelerine geçiyoruz. Çay bahçeleri ziyaretimizin ardından Zilkale’ye geçiyoruz. Yaşına inat heybetiyle duran bu güzel kaleyi gezdikten sonra. Karadenizin en büyük şelalelerinden olan Palovite geçeceğiz. Burada yağmurluklarınızı giymeyi unutmayınız. Zira şelale sizi güzel ıslatacaktır. Tabi yanına kadar gitmek isterseniz. Ardında Şenyuva da bulunan kemerli köprüde fotoğraflarımızı alıp bu keyifli anların ardından Ayder yaylasına geçiyoruz. AYder yaylasında yöresel öğle yemeğimizin ardından yayla gezisi, Gelintülü Şelalesi ve Fırtına deresinede zipline yaptıktan sonra Batum'a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Batum da otelimizde olacaktır. 

Otelimizde erken kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize geçiyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Narikala Kalesi ve Gürcistan’ın anası (Kartlis Deda) heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hâkim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz. 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkânımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6.yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svetitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Stalin’in doğduğu şehir Gori’ye hareket ediyor, Stalin müzesi, makam trenini ve doğduğu evi geziyoruz. Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek orta batı Batum'a ulaşıyoruz. Batum gezimizde ilk durak Ortacamii,Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Tiyatro meydanı ve Ali Nino Heykellerini gördükten sonra Batum merkezde bulunan otelimizde konaklama ve akşam yemeği

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından  Batum gümrüğünden Hopa’ya geçip Rize’ye yolculuğumuza başlıyoruz. 2 saatlik bir yolculuğun ardında Rize Bezi ürünleri alışverişi yapacağız, Sonrasında Karadenizin incisi Uzungöl'e geçiyoruz rehberimiz eşliğinde gezimizin ardından Sürmene de meşhur Sürmene Pidemizi yedikten sonra Çay fabrikasına giriyoruz ardından Tirebolu kalesi ziyareti sonrasında deniz kenarında güzel bir molanın ardından otelimize geçiyoruz.  Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Giresun da otelimizde olacaktır.

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızdan sonra kısa bir yolculukla Ordu Boztepe’ye geçiyoruz. Buradan teleferikle zirveye çıkacağız yemeğimizin üstüne kahvemizi yudumlayıp Orduyu seyre dalacağız. Geldiğimiz gibi teleferikle tekrardan otobüsümüze geçiyoruz. İstikamet Samsun Bandırma vapuru, Atatürk Müzesi ve ilk adım heykellerini görüp güzel bir yemeğin ardından yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum da Leblebi alışverişimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında molalarımızla Ankara’ya akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Başka bir Rumba Tur Organizasyonun da görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Gezilecek Yerler: Çoşandare, Sümela Manastırı, Ayasofya, Çeçeva Çay Bahçeleri, Fırtına Deresi, Ayder, Gelintülü Şelalesi, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Batum, Ali Nino Heykeli, Meryem Ana Kilisesi, Gonio Kalesi, Avrupa Meydanı, Mesea Heykeli, Piazza, Tiyatro Meydanı, Batum Gece Hayatı, Sameba Katedrali, Sülfür Hamamları, Cuma Camii, Rustaveli Caddesi, Barış Köprüsü, Stalin Müzesi, Özgürlük Meydanı, Rikoti Tüneli, Staplia Ulusal Müzzesi ( Dinazor Ayak izlerinin bulunduğu müze) Şile Bezi, Çay Fabrikası, Sürmene Bıçakçıları, Ordu Boztepe, Bandırma Vapuru, Atatürk Müzesi, Çorum Leblebi Alışverişi.

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 5 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi sıcak soğuk ikramlarımız
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar
 • Tiflis Gürcü Gecesi
 • Öğlen Yemekleri
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Minibüs Transferleri
 • Teleferik Ücretleri vb

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
16 Ağustos 2024 - 23 Ağustos 2024
16.500,00 12.500,00 12.500,00 Ücretsiz 6.990,00 9.990,00 ₺

Fotoğraflar

Genel Şartlar

TUR PROGRAMI VE İÇERİĞİ KRİTERLERİ

 • İklim koşullarının veya zaman darlığından dolayı yapılamayacak faaliyetler yerine alternatifler sunulabilir.
 • Mücbir sebep oluştuğunda Tur programı değiştirilebilir. Yada İptal edilebilir.
 • Otel hizmetlerinden faydalanmak her misafirin Kişisel tasarrufudur; Tur programının içeriğini bağlamaz.
 • Özel günler, Milli ve Dini Bayramlar Döneminde Gerek sınır kapılarında Gerekse de turistik merkezlerde oluşacak kalabalıklardan ve buna bağlı oluşacak gecikmelerden Acente sorumlu tutulamaz.
 • Doğal, sosyal, kültürel, siyasal, yol ve hava koşullarından dolayı tur güzergâhında veya turda değişiklik yapabilir. Değişiklikler faaliyet öncesinde yapılabileceği gibi faaliyet esnasında da yapılabilir.
 • Tur programında değişiklik yapmak katılımcıların tek tek yetkisinde değildir. Bütün katılımcıların aynı fikirde olması ve hepsinin yazılı onayları ile mümkün olabilir. Oylama yapılıp yapılmayacağının kararını vermeye yetkili kişi Acente Yetkilisidir.

SEYAHAT SİGORTASI KRİTERLERİ

 • Zorunlu seyahat sigortası uygulaması yurt içi konaklamalı turlarda söz konusudur. Günübirlik turlarda veya yurt dışı turlarda sorumluluk misafirlere aittir. Seyahat sigortasının kapsamı tur tarihiyle sınırlıdır. Tur tarihinin bitiminde sigortanın kapsamı son bulur. Zorunlu seyahat sigortasının kapsamının katılımcı tarafından incelenmesi ve ilgili poliçenin içeriğine katılımcının uyması gerekir.
 • Yurt dışı turlarında özel sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.
 • Tur programına dâhil yürüyüş, tırmanma, Extra aktiviteler ( Tekne Turu, Jeep Safari, Ekstrem sporlar) araç kullanımına bağlı olarak oluşacak tüm sonuçlardan misafirler sorumlu olacaklarını baştan kabul ederler.

Turu Satın Al

14.500,00 ₺
Kişi başı / 12.500,00 ₺