HAKKARİ ŞIRNAK CİZRE TURU

Ankara Hareketli
5 Gece 6 Gün
20 Haziran 2024 - arası 0 tur

    BU PROGRAMIN PİYASADA GÖRDÜĞÜNÜZ HAKKARİ PROGRAMLARI İLE ALAKASI YOKTUR!!!     
        BU PROGRAM DA NELER Mİ VAR ?
‼️ AŞİRET DÜĞÜNÜ
                         ‼️ PROFESYONEL DRONE ÇEKİMİ
‼️ HEM BERÇALAN 
  ‼️ HEM SAT GÖLLERİ
                           ‼️ HEM CENNET CEHENNEM VADİSİ
  ‼️ HEMDE BUZULLAR
    BUNLARIN HEPSİNİN BİR ARADA OLDUĞU TEK PROGRAMDIR   
 HAKKARİYİ YAŞAMAK İSTİYORSANIZ BU PROGRAM SİZLER İÇİNDİR 

 

Tur Programı

Sabah havalimanında saat 10.00 da sizlerle buluşup bagaj ve biletleme işlemlerimizin ardından uçağımızda ki yerlerimizi alıp saat 11.30 Ankara Hakkari uçağıyla seyahatimize başlıyoruz. tahmini bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Yüksekova havalimanında iniyoruz. Araçta bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız eşliğinde Yüksekovayı gezmeye başlıyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ, İRAN PASAJI, DENİZ GEZMİŞ KÖPRÜSÜ, GÜNDOĞDU MAĞRASI, gezilerimizin ardından Hakkari merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra rehberimizin yönlendireceği bir restoranda yemeklerimizi yedikten sonra konaklamamız otelimizdedir.

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından muhteem bir güne hazır olun. bugün rotamız da BERÇELAN YAYLASINA gidiyoruz. 3300 rakımlı yayla bizi çiçeklele karşılayacak yol üzerinde KOÇEROLARLA karşılaşıp onların sürülerinin otlayışını izlerken, bir yandan da dağların tepesindeki kar manzaralarına gözünüz takılacak. Üstümüzde tişortlerimizle.

   Betimlemeden de anlayacağınız üzere üstümüzde kıyafet YAZ. Yayla otlar ve çiçeklerle kaplı İLKBAHAR. Karşıda ki dağların örtüsü beyaz KIŞ. 3 Mevsimi aynı anda Dünya'nın neresinde yaşarsınız başka bilemiyoruz. Ama burada yaşayacağınız garantisini veriyoruz. Yürüyüşümüz SEYİTHAN BUZUL GÖLÜne kadar devam edecek. Yukarı çıktıgımız da bizi Buzul gölleri karşılıyor. Muhteşem bir manzara güzel bir yorgunluk. Tabi bu yorgunluk burada yanımızda götürdüğümüz kumanyaları doğanın ortasında piknikle süsleyecegiz ama bu güzel gün burada bitmeyecek buradan da LİS GÖLÜnün muhteşemliği sizi büyülerken günümüzün sonuna doğru yaklaşıyor. Hakkari merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. 

   Bir müddet otelde dinlendikten sonra sizleri AŞİRET DÜĞÜNE davet ediyoruz. Halaylar zılgıtlar muhteşem bir yemek ve sağlam yorgunluk sizleri bekliyor. Konaklama Hakkari de bulunan otelimizdedir

   

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yine muhteşem bir güne yeniden merhaba diyeceğiz. bugün ki rotamız Dünya da Antartikadan sonra sadece HAKKARİ de bulunan CİLO BUZULLARI. Hakkari merkeze 45 km uzaklıkta bulunan 3500 mt yükseklikte ki CENNET CEHENNEM VADİSİne doğru yürüyüşümüz başlıyor.

   Hakkari de her yer Cennet ama burası adından da anlaşılacağı üzere cenneti ve cehennemi aynı ana yaşayabileceğiniz bir yer. Güzel ve zevkli yürüyüş rotası sizleri bekliyor. Bu güzel doğa yürüyüşünün sonunda sizleri Dünya da ki şansılı insanlar arasına sokacak muhteşem bir olayla karşılaşacaksınız CİLO BUZULLARI.

   Cilo buzullarına vardığınız da bu manzarayı zihninize kazıdığınız gibi bol fotoğraf ve video almayı unutmayınız. Zira her geçen yıl yavaş yavaş bu manzarayı kaybediyor olmak bizleri derinden üzüyor. Bugün burada gördüğünüz buzullar 20.000 yaşında olduğunuda bilmenizi isteriz. 

   Bu keyifli günün ardından konaklama Hakkari de bulunan otelimizde olacaktır.

    Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yeni bir güne yeniden merhaba diyecegiz. Bugün ki rotamız ZAP VADİSİ bir buçuk saatlik güzel bir yolculuğun ardından zap vadisine ulaşıyoruz. Burada sizleri yine yeniden doğa ve muhteşem anılar bekliyor olacak yanımızda götürdüğümmüz demliğimiz ve çayımızla doğa ile adeta bütünleşiyoruz. ZAP VADİSİnin muhteşm görüntüsü gürül gürül suları burayı adeta bambaşka bir hale sokuyor. Sizlere de burada hayyeller kurmak kalıyor. 

    Yıllarca burası malesef terör gibi olaylar yüzünden insanlardan uzak kalmış. Bizlerde buraya hasret gidermeye gidiyoruz. Yanımızda götürdüğümüz kumanyalarımız ile yemeğimizi burada alacağımızı söylememize gerek yok. Zira doğada olduğumuz hergün aynısını yapıyoruz. Yemek sonrası rotamızı bu seferde SAT GÖLLERİne çeviriyoruz. 

     Doğa ile özdeş harika bir günün ardından Hakkari merkezde bulunan otelimizde konaklıyoruz.

   Otelimizde alacağımız kahvaltı sonra farklı bir güne uyanıyoruz. Çünkü bugün HAKKARİ'ye veda ediyor. ŞIRNAK ve CİZRE'ye doğru yola çıkıyoruz. keyifli bir yolculuğun ardından öğlen CİZRE de olacağız.

    Öğle yemeğimizin ardından MUM-İ ZİN TÜRBESİ, KIRMIZI MEDRESE,  DENGBEJ EVİ, KIRMIZI MEDRESE gezilerimizin ardından müsait olması durumunda kadim dostumuz Şırnak hatta Türkiye'nin en renkli siması AZİZ AMCA namı diğer RENKLİ ADAMI ziyarete gidiyoruz. Tek renk kıyafeti gözlüğü ve diğer aksesuarlarıyla nam salan Aziz amcamızla evinde güzel bir sohbetin ardından Şırnak'ta bulunan otelimize geçiyoruz.

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Saat 13.55 de Şırnak Ankara uçağıyla dönüşe geçiyoruz. Başka bir turumuzda görüşmek üzere

BU PROGRAM KONTENJANI SINIRLI OLDUĞU GİBİ.
  HERKESİN DE KATILACAĞI BİR TUR DEĞİLDİR. 
 

  BİLİNMESİ GEREKENLER  

  1. Yürüyüş parkurları olan bir turdur. Doğayı ve yürümeyi sevmeyen.
 2. Yada sağlık şartları buna el vermeyen 
  3. Lüks ve Konfor Beklentisi Yüksek Olan kişilere göre değildir  
  4.  Öğle Yemekleri Doğa da olacağımız için Kumanya ve Piknik şeklinde olacaktır.
  5. Farklılıklara ve doğanın süprizlerine açık olan kişilere göredir  

 

 NOT: İKLİM DOĞA ŞARTLARI YADA BUNA BENZER DURUMLARDA PROGRAMDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILIP ALTERNATİF ROTALAR EKLENEBİLİR 

 
 

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Gidiş Dönüş Uçak Bİleti
 • 5 Gece Otel Konalaması
 • 5 Kahvaltı
 • Doğada Olduğumuz Günler Kumanya
 • Bölgesel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Acente Refakati
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Belirtilmeyen Öğünler
 • Kişisel Harcamalar

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş

Fotoğraflar

Genel Şartlar

 • Mücbir sebep oluştuğunda Tur programı değiştirilebilir. Yada İptal edilebilir.
 • Otel hizmetlerinden faydalanmak her misafirin Kişisel tasarrufudur; Tur programının içeriğini bağlamaz.
 • Özel günler, Milli ve Dini Bayramlar Döneminde Gerek sınır kapılarında Gerekse de turistik merkezlerde oluşacak kalabalıklardan ve buna bağlı oluşacak gecikmelerden Acente sorumlu tutulamaz.
 • Doğal, sosyal, kültürel, siyasal, yol ve hava koşullarından dolayı tur güzergâhında veya turda değişiklik yapabilir. Değişiklikler faaliyet öncesinde yapılabileceği gibi faaliyet esnasında da yapılabilir.
 • Tur programında değişiklik yapmak katılımcıların tek tek yetkisinde değildir. Bütün katılımcıların aynı fikirde olması ve hepsinin yazılı onayları ile mümkün olabilir. Oylama yapılıp yapılmayacağının kararını vermeye yetkili kişi Acente Yetkilisidir.

SEYAHAT SİGORTASI KRİTERLERİ

 • Zorunlu seyahat sigortası uygulaması yurt içi konaklamalı turlarda söz konusudur. Günübirlik turlarda veya yurt dışı turlarda sorumluluk misafirlere aittir. Seyahat sigortasının kapsamı tur tarihiyle sınırlıdır. Tur tarihinin bitiminde sigortanın kapsamı son bulur. Zorunlu seyahat sigortasının kapsamının katılımcı tarafından incelenmesi ve ilgili poliçenin içeriğine katılımcının uyması gerekir.
 • Yurt dışı turlarında özel sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.
 • Tur programına dâhil yürüyüş, tırmanma, Extra aktiviteler ( Tekne Turu, Jeep Safari, Ekstrem sporlar) araç kullanımına bağlı olarak oluşacak tüm sonuçlardan misafirler sorumlu olacaklarını baştan kabul ederler.